Dneska mě málem přejela tramvaj

13. listopadu 2017 v 22:23 | Barbora |  Deník
Co přineslo pondělí 13. listopadu.

Dneska mě málem přejela tramvaj. Vlastně v podstatě dvě. (To se může stát jednoduše, pokud máte školu za nejfrekventovanější křižovatkou všemožných dopravních systémů, jdete pozdě, je pondělí, nevidíte přes autobus, myslíte na kafe, a pár dalších aspektů.) Profesor Machala ze Současné české literatury, který byl náhodou svědkem, to považoval zřejmě za tak zajímavé a vtipné, že narážkami na toto téma provázel celý seminář.
"Všechny vítám na dnešním semináři, i ty, co se jim dnes málem povedlo ukončit svůj život," řekne hned na úvod.
"Já jsem se ale rozhlídla!" snažím se bránit, ale musím se spíš smát, zvlášť když profesor začně popisovat celou situaci ze svého úhlu pohledu.
"Mimochodem, co se vám stalo s rukou?" zajímá se s pohledem na mou dlahu.
Byla jsem v klubu. Teda až potom, co jsem byla na redakčím... redakčních pivech, tak asi pěti. Takže nevím, prostě jsem se takhle ráno probudila s kocovinou a zlomenou rukou, a ještě vím, že domů jsem se dostala taxíkem, kterej objednával můj učitel Zpravodajství.
"To se radši ani neptejte." ukončím chvíli, kdy se na mě soustředí pozornost celé učebny.
Ještě jsem se dočkala pár dalších narážek, jako třeba "No vidíte, vašich vědomostí by byla škoda, nechcete si to s tím skákáním pod tramvaje ještě rozmyslet?" Tak jsem přemýšlela, a usoudila jsem, že teda jako jo, že se ještě možná najde něco, pro co žít.

Taky jsem se rozhodla podstoupit třicetidenní výzvu. To není nic se cvičením ani dietou, jak by se u běžné dívky dalo čekat. Ale ne, rozhodla jsem se pro něco mnohem náročnějšího a drastičtějšího. Měsíc nebudu pít. Alkoholické nápoje. Kdyby to teď četl někdo, kdo mě zná, nastane některá z následujících možností:
a) záchvat smíchu
b) (ironický úsměv) "Jasněěě, haha."
c) "Ty jsi nemocná?"
Ale jak jde o sázky a výzvy, nemožné se pro mě stává realitou. Pravda se ukáže!

A ještě jsem se dozvěděla, že dnešní vzor žena který patří do substantiv a-kmenových, měl v praslovanštině v genitivu singuláru koncovku -ě, která pocházela z indoevropského diftongu -ai, a ztrátou jotace se z ní do dnešní podoby stalo -e. A to je informace, která zásadním způsobem změnila můj život.

Mír a lásku! xxx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eviiik Eviiik | Web | 13. listopadu 2017 v 23:36 | Reagovat

Držím palce, na studentku VŠ je to dost odvážné ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama